Od 18 maja w holu głównym dostępna będzie wystawa malarstwa Ewy Łozińskiej - bardzo utalentowanej mieszkanki Kwidzyna.
Łapcie kilka informacji o Ewie:

"Urodziłam się 28 lipca 1989 roku w Kwidzynie. Razem z rodzicami i rodzeństwem mieszkaliśmy na wsi. Od zawsze lubiłam i ceniłam wszystko, co wiąże się z pobytem blisko natury, zwierząt w gospodarstwie domowym, lasów i jezior. Taka domowa przystań była początkiem drogi do tworzenia i utrwalania manualnych prac związanych z otaczającym mnie światem. Choć początkowo były to małe dziecięce rysunki, ziemniakowe ludziki wycinane przy pomocą babci, malowane krajobrazy z tatą, dały początek ku temu czym zajmuje się do dziś. Dlatego też szkołą i kierunkiem, który wybrałam po ukończeniu gimnazjum było Liceum Plastyczne w Grudziądzu oraz reklama wizualna. To właśnie tam poznawałam techniki plastyczne, próbowałam swoich sił w fotografii, malarstwie, projektowaniu graficznym, rzeźbie, czy linorycie oraz poznawałam historię polskich i zagranicznych twórców. Brałam udział w konkursach i wystawach. W tym samym czasie, zaczęłam współpracę z Parafią Tychnowy, wykonując m.in figurkę św. Rocha do kapliczki znajdującej się nieopodal kościoła. Należałam również do rady parafialnej zajmująca się jego wystrojem. Po ukończeniu liceum kontynuowałam naukę, studiując na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku kierunek Rzeźba. W międzyczasie wykonywałam prace twórcze dla mieszkańców gminy i okolic. Brałam udział w plenerach rzeźbiarskich, w których powstawały pracę dla miejscowości gminnych. Od 2012 pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury prowadząc warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, oraz wspierając organizację imprez odbywających się w Gminie Kwidzyn. Ukończyłam kurs Ceramiki I stopnia w Łucznicy. Współpracowałam przy realizacji projektów NCK tj. "Teatr Wyspiańskiego","Art-Busola", "Zabawka ludowa z Powiśla" i innych. Wykonywałam murale w szkołach i firmach działających w lokalnych miejscowościach. W zaciszu domowym rysuję portrety, maluje karykatury i tworzę ilustracje do bajek. Prowadzę pracownię plastyczną "Podgórze" w Podzamczu skupiającą dzieci, młodzież i dorosłych mieszkających w naszej Gminie".
Wystawę zakończymy uroczystym finisażem, który odbędzie się 7 czerwca o godzinie 17:00 w holu głównym Biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Ewa