Retro Party

🎉🕹️ Retro Party w naszej Bibliotece! 🕹️🎉
Miłośnicy gier komputerowych! Wraz z grupą @MikroKomputery Kwidzyn zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie "Retro Party" w naszej bibliotece. Przenieście się w czasie i zagrajcie w gry, które były hitami dekady temu!

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Nadszedł ten szczęśliwy dzień, w którym zapraszamy Was do udziału w MIKOŁAJKACH W BIBLIOTECE 🎄🎄🎄!
Jak co roku, postaramy się, by Biblioteka w grudniu była miejscem kojarzonym z ciepłem, miłym towarzystwem i działaniami twórczymi. Gdy 6 grudnia wypełnicie swoje zawodowe/uczniowskie obowiązki, zawitajcie do nas - przygotowaliśmy wiele atrakcji, które nastroją Was na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia 🥰

Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w naszej Bibliotece będziemy obchodzić Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasza Biblioteka zamieni się w bajkową krainę, w której można będzie spotkać różne postaci z bajek. Święto wszystkich bajkowych bohaterów to doskonały moment, aby dzieci spędziły czas na kreatywnej zabawie, a także zapoznały się z literaturą i ulubionymi bajkowymi postaciami. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy! Czekamy na Was! 😊

Konferencja

Przed nami ważne dla nas wydarzenie, podsumowujące dwuletni projekt w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0. naszej Biblioteki pod nazwą „Biblioteka trzecim miejscem animacji”.
Podczas konferencji zamierzamy:

Noc Bibliotek 2023

Ale kosmos! 🚀🛰 Już 7 października odbędzie się "Noc Bibliotek 2023"! Startujemy o 18:00!
W programie tego kosmicznego wydarzenia będzie mnóstwo atrakcji dla całej rodziny:

III Odsłona Kwidzyńskich Poetów Miastu

Przed nami już III Odsłona Kwidzyńskich Poetów Miastu.
Amatorski Klub Poetycki „Zwyczajni” oraz Teatr Muzyczny „Nastroje” Piotr Soliwoda, Grzegorz Jaworowicz zapraszają na Wieczór poetycki "Z melodią i poezją na wesoło", "Życie Kocham Cię nad życie”.

Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku

Mamy to! Jesteśmy partnerami jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku 🥁

4 października / środa
📚📖12:30 - 13:30 Historia kołem się toczy – spotkanie z Marcinem Szczygielskim wokół książki "Antosia w bezkresie", wiek 10+

Premiera Kwidzyńskiej Gry Miejskiej pt. "Krasnoludy vs Księga"

15 września o 10:00 odbędzie się premiera Kwidzyńskiej Gry Miejskiej pt. "Krasnoludy vs Księga"! Autorami gry są uczniowie z klasy 6a Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów. Dostępne będą dwie wersje gry - na smartfony oraz tradycyjna, papierowa.
Jeśli chcesz dołączyć do przygody i pomóc krasnoludom w poszukiwaniach, musisz rozpocząć grę, w której czeka cię szereg wyzwań, zadań oraz zagadek. Czy się odważysz? Premiera Kwidzyńskiej Gry Miejskiej Krasnoludy kontra księga już 15 września!

Kryptakon

23 września odbędzie się pierwszy zlot fanów fantastyki „Kryptakon”! Wydarzenie to jest inicjatywą młodych ludzi z Kwidzyna – Kariny Marciniak, Mikołaja Madeja i Radka Stępnia. Przygotowaliśmy dla Was wykłady, warsztaty, turnieje i konkursy! Poniżej plan wydarzenia: