plakat world cafe 2023Za nami kolejne „ World – Cafe”, tym razem do udziału zaprosiliśmy młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie oraz osoby dorosłe i seniorów przy współpracy z Fundacją Projekty Edukacyjne.

Równoległe dyskusje odbywały się przy stolikach wokół tematów :
• Czynne prawo wyborcze od 16 roku życia- za i przeciw ?
• Czy wpływanie na wybory edukacyjne i zawodowe dziecka jest dobrym pomysłem ?
• Wartość kultury i sztuki w naszym życiu oraz ich jakość i znaczenie w naszym mieście
• Media społecznościowe: dobrodziejstwo, czy przekleństwo ?

Spotkanie podsumowaliśmy sesją plenarną.
„World – Cafe” oparte jest na założeniu, że ludzie noszą w sobie wystarczająco dużo mądrości i kreatywności, żeby stawić czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Wystarczy tylko stworzyć odpowiedni kontekst i osiągnąć wystarczający stan skupienia, żeby zyskać dostęp do tych zasobów i wykorzystać je w najważniejszych sprawach. Dziękujemy szkole za gościnność a uczestnikom za otwartość i gotowość do dialogu.

World – Cafe jest częścią naszego projektu "Biblioteka Trzecim miejscem animacji" w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0.
________________________________________