Premiera Kwidzyńskiej Gry Miejskiej pt. Krasnoludy vs Księga

15 września o 10:00 odbyła się premiera Kwidzyńskiej Gry Miejskiej pt. "Krasnoludy vs Księga"! Autorami gry są uczniowie z klasy 6a Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów.

Na premierę gry przybyło 80 uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej, zagrali w dwie wersje gry papierową oraz na telefon. Jeśli chcesz dołączyć do przygody i pomóc krasnoludom w poszukiwaniach, musisz rozpocząć grę, w której czeka cię szereg wyzwań, zadań oraz zagadek.

Dla graczy z papierową mapą gry, czekają nagrody !!! Gracze,  którzy dotrą na metę z prawidłowymi odpowiedziami czeka nagroda! Start i meta gry znajduje się w bibliotece. Papierową mapę gry możesz odebrać w punkcie informacji w holu głównym biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 22:00.

Kwidzyńska Gra Miejska jest częścią naszego projektu "Biblioteka Trzecim miejscem animacji" w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0.
________________________________________

gra miejska

Za nami warsztaty z projektowania Kwidzyńskiej Gry Miejskiej z udziałem młodzieży ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Grę zrealizujemy w dwóch formach : tradycyjnej i mobilnej na telefon. Młodzież opracowała fabułę, nakreśliła trasę miejską, wymyśliła pytania nawiązujące do historii miasta i literatury. Premiera gry we wrześniu!!!

Warsztaty są częścią naszego projektu "Biblioteka Trzecim miejscem animacji" w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0.

---------------------------------------------------------

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Książki

Narodowe Centrum Kultury

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Podsumowanie Gry Miejskiej

Przedstawiamy Wam podsumowanie naszej Kwidzyńskiej Gry Miejskiej.
15 września odbyła się premiera gry "Krasnoludki vs Księga"! Autorami gry są uczniowie z klasy 6a Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów. Dostępne są dwie wersje tej gry — mobilna oraz tradycyjna, papierowa.
Od dnia premiery bibliotekę odwiedziło już 36 grup zorganizowanych m.in. szkoły podstawowe, liceum, świetlice, a nawet seniorki z Pałacyku, czyli Dziennego Domu Pobytu w Kwidzynie.
Dziękujemy za tak liczne przybycie! Z gry do tej pory skorzystało 947 osób!
Jeśli chcesz jeszcze dołączyć do przygody i pomóc krasnoludkom w poszukiwaniach, masz jeszcze szansę! Papierową wersję gry możesz odebrać w punkcie informacji w holu głównym biblioteki od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 6:00 do 22:00. Tam też znajdziecie kod QR do wersji mobilnej, w którą możecie zagrać w aplikacji Actionbound. Ważna jest ona do końca sierpnia 2024 r. Papierowa mapka będzie cały czas dostępna w naszej ofercie.
______________________________________
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego