Ankieta

Podczas Kiermaszu Książek i Audiobooków zebraliśmy aż 5000 zł! Zebraną kwotę przeznaczymy na zakup nowych książek. Wy też możecie wziąć w tym udział. Stworzyliśmy ankietę, której celem jest zdobycie wiedzy na temat Waszych preferencji czytelniczych. Dzięki Waszym odpowiedziom będziemy mogli sprawniej dostosować księgozbiór do Waszych preferencji.
Wypełnij ankietę i miej wkład w rozwój swojej biblioteki!
Link do ankiety:

Spotkanie członków Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej

Burmistrz Miasta Kwidzyna Sebastian Kasztelan zaprasza na coroczne spotkanie członków Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej, które zostanie poświęcone publikacji „Opis podróży orientalnej brandenburskiego pielgrzyma” autorstwa Otto Friedricha von der Gröbena.

Data: 15 czerwca 2024 r.,
Miejsce: sala audytoryjna KCK, ul. 11 Listopada 13, 82-500 Kwidzyn
W programie spotkania przewidziano:

Zapraszamy na "Dzień Gwiezdnych Wojen" w naszej bibliotece!

Zapraszamy na "Dzień Gwiezdnych Wojen" w naszej bibliotece!
Data: 25 maja
Godzina: 11:00 - 15:00
Miłośnicy odległych galaktyk, zbliża się wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie Was w świat "Gwiezdnych Wojen"! Przygotowaliśmy dla Was program pełen atrakcji:

W podróż z Groebenem

Prawdopodobnie tego nie wiecie!

"Jego książka jest pasjonująca, szkoda, że nikt jej dotąd nie przełożył na język polski", pisał w prasie Andrzej Januszajtis. Mowa o pierwszej, wydanej drukiem w Kwidzynie w 1694 roku książce autorstwa Fryderyka von Groebena, generała majora, starosty kwidzyńskiego. Po świecie podróżował bardzo wiele, a swoje podróże opisał i wydrukował właśnie pod koniec XVII wieku. O tym, że treść takich książek może być fascynująca wiadomo od dawna. Trudność stanowi język, rodzaj czcionki, stare nazwy geograficzne.

Dzień Kobiet

Zapraszamy wszystkie Panie na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet! 8 marca o 17:00 w poczekalni multimedialnej.
Chcemy uczcić to święto w niezwykły sposób, organizując relaksacyjne spotkanie dedykowane wyłącznie kobietom. Przeniesiemy się razem w magiczny świat słowiańskich tradycji, rękodzieła i naturalnego relaksu.

Retro Party

🎉🕹️ Retro Party w naszej Bibliotece! 🕹️🎉
Miłośnicy gier komputerowych! Wraz z grupą @MikroKomputery Kwidzyn zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie "Retro Party" w naszej bibliotece. Przenieście się w czasie i zagrajcie w gry, które były hitami dekady temu!

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Nadszedł ten szczęśliwy dzień, w którym zapraszamy Was do udziału w MIKOŁAJKACH W BIBLIOTECE 🎄🎄🎄!
Jak co roku, postaramy się, by Biblioteka w grudniu była miejscem kojarzonym z ciepłem, miłym towarzystwem i działaniami twórczymi. Gdy 6 grudnia wypełnicie swoje zawodowe/uczniowskie obowiązki, zawitajcie do nas - przygotowaliśmy wiele atrakcji, które nastroją Was na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia 🥰

Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w naszej Bibliotece będziemy obchodzić Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasza Biblioteka zamieni się w bajkową krainę, w której można będzie spotkać różne postaci z bajek. Święto wszystkich bajkowych bohaterów to doskonały moment, aby dzieci spędziły czas na kreatywnej zabawie, a także zapoznały się z literaturą i ulubionymi bajkowymi postaciami. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy! Czekamy na Was! 😊

Konferencja

Przed nami ważne dla nas wydarzenie, podsumowujące dwuletni projekt w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0. naszej Biblioteki pod nazwą „Biblioteka trzecim miejscem animacji”.
Podczas konferencji zamierzamy: