To był ciepły, sierpniowy wieczór, słońce właśnie zaszło, powietrze pachniało latem, a nad naszymi głowami powoli zapaliło się tysiące gwiazd. Tego dnia zaprosiliśmy miłośników kosmosu w niezwykłą podróż – w głąb kosmosu.
„SPÓJRZ ZE MNĄ W GWIAZDY” - 28 sierpnia spotkaliśmy się z pasjonatem i popularyzatorem astronomii - Karolem Wójcickim - twórcą Z głową w gwiazdach!
Zaczęliśmy na bocznym boisku stadionu miejskiego w Kwidzynie.

  • O 19:00 otuliła nas muzyka zespołu ETNOBOTANIKA, która wprowadziła w nastrój nocnej wyprawy.
  • O 20:00 mikrofon przejął Karol Wójcicki, który zabrał nas w opowieść o ostatniej misji Polaka w kosmos. Poznaliśmy kulisy tej przygody, usłyszeliśmy ciekawostki, których nie znaliśmy z internetu.
  • Kiedy zegar wybił 21:00, rozpoczęła się prawdziwa magia. Pod okiem Karola, przez teleskopy, spojrzeliśmy na Księżyc, planety i odległe galaktyki.

plakat spójrz ze mną w gwiazdy